NIELETNI Z NARKOTYKAMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

NIELETNI Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 21.08.2019

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zatrzymali 15-letniego mieszkańca Chełmna, który posiadał przy sobie narkotyki. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

W poniedziałek (19.08) około godz. 14.00 na ul. Al. 3-ego Maja w Chełmnie funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli interwencję wobec grupki 3 nastoletnich chłopców. Podczas rozmowy szczególną uwagę mundurowych zwróciło nerwowe i nienaturalne zachowanie jednego z nich. Jak się później okazało 15-latek posiadał przy sobie niewielkie ilości środków odurzających w postaci amfetaminy i marihuany.  Poinformowany o zaistniałej sytuacji dyżurny chełmińskiej jednostki, skierował na miejsce policjantów, którzy wspólnie ze strażnikami przetransportowali młodzieńców do pobliskiej komendy. 

Po wykonaniu przez policjantów dalszych czynności oraz sporządzeniu niezbędnej dokumentacji nastolatkowie opuścili  jednostkę pod opieką swoich rodziców.

Wobec tego, że posiadanie środków odurzających zakazane jest Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, materiały dotyczące 15-letniego mieszkańca Chełmna przekazane zostaną do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.