PASAŻER Z NARKOTYKAMI, A KIEROWCA POD ICH WPŁYWEM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

PASAŻER Z NARKOTYKAMI, A KIEROWCA POD ICH WPŁYWEM

Data publikacji 22.08.2019

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn podróżujących oplem. Okazało się, że 28-letni kierujący znajdował się pod wpływem narkotyków, a pasażer był w ich posiadaniu. O dalszym losie mieszkańców Chełmna zadecyduje sąd.

Wczoraj (21.08) około godz. 19.30 na ul. Toruńskiej w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej opla, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe i nienaturalne zachowanie mieszkańców Chełmna. Podczas sprawdzenia okazało się, że pasażer auta miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego.

Z uwagi na fakt posiadania przez 26-latka niewielkiej ilości środków odurzających oraz dziwne zachowanie kierowcy, obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiej komendy. Na miejscu policjanci przeprowadzili test, który potwierdził, że ujawniona i zabezpieczona przez nich substancja to marihuana. Natomiast w celu ustalenia przyczyny nienaturalnego zachowania kierowcy, funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie przeprowadzone badanie potwierdziło, że jechał autem pod wpływem narkotyków.

Jeszcze tego samego dnia 26-letni pasażer opla usłyszał zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast jeśli badanie krwi ostatecznie potwierdzi obecność narkotyków w organizmie 28-letniego mężczyzny, odpowie on za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem ich działania. Za przestępstwo to grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków