KIEROWCA ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KIEROWCA ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 02.09.2019

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego volkswagenem, który przewoził narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonych środków. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W piątek (31.08) około godz. 23.30  w Kornatowie, policjanci z miejscowej komendy zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą szczególną uwagę mundurowych zwróciło jego nerwowe, nienaturalne zachowanie. Po chwili wszystko było jasne. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego posiadał przy sobie 3 woreczki foliowe z zawartością proszku koloru białego. Wstępne policyjne testy wykazały, że znaleziona i zabezpieczona substancja to amfetamina.
Ponadto w związku ze swoim nadpobudliwym zachowaniem, kierowca został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie przeprowadzone badanie moczu, potwierdziło obecność wspomnianego narkotyku w organiźmie.  

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zatrzymany 26-latek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne czyny, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Dodatkowo jeśli badanie krwi ostatecznie potwierdzi obecność narkotyku w organizmie, 26-latek odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem jego działania.
 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • narkotyki znalezione i zabezpieczone przez chełmińskich policjantów podczas kontroli drogowej