„TRZEŹWE POPOŁUDNIE” NA TERENIE POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

„TRZEŹWE POPOŁUDNIE” NA TERENIE POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO

Data publikacji 16.09.2019

Chełmińscy policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poprzez eliminowanie osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W piątek (13.09.19) chełmińscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwe popołudnie”. Jak sama nazwa wskazuje, funkcjonariusze sprawdzali głównie trzeźwość kierowców, którzy poruszając się pod wpływem alkoholu stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podczas akcji policjanci przeprowadzili ponad 700 kontroli stanu trzeźwości, ujawniając przy tym jednego kierującego, który wsiadł „za kółko” pod wpływem alkoholu. 42-latek, który wpadł w ręce mundurowych w Lisewie, wydmuchał 0,27 promila. Za wykroczenie polegające na prowadzeniu pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu, mieszkańcowi powiatu chełmińskiego grozi kara aresztu lub grzywny.

Pomimo nieustannego uświadamiania społeczeństwa o zagrożeniach jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu w dalszym ciągu na naszych drogach zdarzają się kierowcy, którzy bagatelizują przepisy. Apelujemy o rozsądek.

 


 [6

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • Policjant sprawdzający trzeźwość kierowcy
  • Policjant zatrzymujący samochód do kontroli
  • Policjantka kontroluje trzeźwość kierowcy
  • Policjant wykonujący czynności podczas działań Trzeźwe popołudnie.
  • Policjant kontrolujący trzeźwość kierowcy