Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych 2019 - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych 2019

Data publikacji 17.09.2019

26 września br. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcja pn. „EDWARD”. Tego dnia chełmińscy policjanci wezmą udział we wzmożonych działaniach, mających na celu podniesienie stanu bezpieczeństwa na drogach.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona będzie akcji „EDWARD", która zaplanowana została na czwartek (26.09.19). Celem „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” jest dążenie do zminimalizowania liczby wypadków śmiertelnych do zera i tym samym poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

Podobnie jak w ubiegłym roku chełmińscy policjanci aktywnie włączą się w realizację projektu. Mundurowi prowadzić będą wzmożone kontrole użytkowników dróg, ukierunkowane na przestrzeganie przez nich obowiązujących przepisów. Ponadto nie zabraknie również działań profilaktyczno-edukacyjnych mających na celu poprawę świadomości społeczeństwa.

Warto dodać, że akcja koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierana przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

 

 

 

 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków