PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA UPRAWĘ I POSIADANIE - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA UPRAWĘ I POSIADANIE

Data publikacji 19.09.2019

Chełmińscy kryminalni zatrzymali 48-latka, który w miejscu swojego zamieszkania uprawiał konopie, przechowywał narkotyki i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Praca chełmińskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mieszkańca Chełmna, który w miejscu swojego zamieszkania przechowywał zakazane środki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli 45 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz niewielką ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy. Ponadto mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 9 krzewów konopi, które mężczyzna uprawiał na pobliskiej działce.

Zatrzymany 48-latek odpowiedzialny za nielegalny proceder, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut uprawiania konopi zaliczanych do konopi innych niż włókniste oraz posiadania substancji psychotropowych. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za każde z wymienionych przestępstw grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto mężczyzna odpowie za przestępstwo skarbowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło z tego tytułu ponad 35.000 zł. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym za tego typu czyn grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • Policjant wykonujący czynności z zabezpieczonym tytoniem
  • zabezpieczony przez chełmińskich policjantów tytoń
  • worek z tytoniem zabezpieczonym przez policjantów
  • worki z tytoniem zabezpieczone przez chełmińskich policjantów