Wiadomości

PODAWAŁ FAŁSZYWE DANE, PONIEWAŻ MIAŁ COFNIĘTE UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA

Data publikacji 07.10.2019

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który podawał policjantom nieswoje dane osobowe. Jak się okazało 28-latek chciał uniknąć odpowiedzialności karnej, gdyż wobec niego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę (05.10.19) po godz. 22.00 na ul. Hallera w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego volkswagenem. Podczas legitymowania mężczyzna twierdził, że nie ma przy sobie żadnych dokumentów mogących potwierdzić jego tożsamość, dlatego ustnie podał policjantom swoje dane. Po chwili, podczas dalszego sprawdzenia, mundurowi znaleźli przy kierowcy należący do niego dowód osobisty. Okazało się, że 28-latek celowo wprowadził funkcjonariuszy w błąd podając dane swojego brata. Zrobił tak ponieważ chciał uniknąć odpowiedzialności karnej, gdyż wobec niego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Za popełnione przestępstwo polegające na prowadzeniu pojazdu mechanicznego pomimo wydanej przez właściwy organ decyzji o cofnięciu uprawnień,  kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za umyślne wprowadzeniu w błąd policjantów co do swojej tożsamości, mieszkaniec Chełmna został ukarany mandatem.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków