ROWERZYŚCI POD WPŁYWEM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ROWERZYŚCI POD WPŁYWEM

Data publikacji 29.10.2019

Wczoraj (28.10.19) w Brzozowie, chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Pamiętajmy o tym, że kierujący poruszający się po drogach pod wpływem alkoholu, stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj (28.10.19) chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Przed godz. 17.00 na ul. Miodowej w Brzozowie, funkcjonariusze miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli 36-letniego mężczyznę, który miał 0,67 promila alkoholu w organiźmie. Po godz. 18.00 na tej samej ulicy, mundurowi sprawdzili 32-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organiźmie rowerzysty.

Za popełnione wykroczenia, kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami karnymi.

Pomimo wielu policyjnych działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu, w dalszym ciągu zdarzają się osoby ignorujące obowiązujące przepisy. Kierujący poruszający się po drogach pod wpływem alkoholu, stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych osób.

 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków