PIŁ ALKOHOL W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM I WPADŁ Z NARKOTYKAMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

PIŁ ALKOHOL W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM I WPADŁ Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 04.11.2019

Chełmińscy policjanci zauważyli i wylegitymowali 20-letniego mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym. Ponadto, okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (03.11.19) przed godz. 19.00 na ul. Planty Kolejowe w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zauważyli i wylegitymowali mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym. Podczas rozmowy z 20-latkiem, szczególną uwagę mundurowych zwróciło jego nerwowe i nienaturalne zachowanie, Po chwili wszystko było jasne. Mieszkaniec Chełmna posiadał przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że znaleziona i zabezpieczona substancja to amfetamina.

Zatrzymany 20-latek został przewieziony do miejscowej komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia  usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Za przestępstwo to grozi  do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast za wykroczenie polegające na spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, mieszkaniec Chełmna został ukarany mandatem karnym.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • policjant prowadzący zatrzymanego mężczyznę