ROWERZYŚCI UKARANI ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ROWERZYŚCI UKARANI ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 06.11.2019

Wczoraj (05.11.19) chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Pamiętajmy o tym, że kierujący poruszający się po drogach pod wpływem alkoholu, stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj (05.11.19) chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Przed godz. 20.00 w Grzybnie, funkcjonariusze miejscowej „drogówki” zatrzymali do kontroli 43-letniego mężczyznę, który miał w organiźmie prawie 3 promile alkoholu. Natomiast około godz. 20.00 w Drzonowie, w ręce mundurowych wpadł 48-letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało 1,13 promila alkoholu w organiźmie rowerzysty. Za popełnione wykroczenia, kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami karnymi.

Pomimo wielu policyjnych działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu, w dalszym ciągu zdarzają się osoby ignorujące obowiązujące przepisy. Kierujący poruszający się po drogach pod wpływem alkoholu, stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych osób.
 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków