KIEROWCA Z ZAKAZEM I POD WPŁYWEM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KIEROWCA Z ZAKAZEM I POD WPŁYWEM

Data publikacji 14.11.2019

Chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli 22-letniego kierującego skodą, wobec którego sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto wstępne badania wykazały, że mężczyzna prowadził auto pod wpływem środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (13.11.19) około godz. 19.00 na ul. Lawendowej w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli kierującego skodą, który na widok radiowozu zatrzymał auto i próbował zawrócić. Po chwili przyczyna nienaturalnego zachowania kierowcy była jasna. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że wobec 22-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego, sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna przyznał się, że kilka godzin wcześniej zażywał amfetaminę.

W związku z wątpliwościami co do stanu trzeźwości, kierowca został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie wykonane badanie moczu, potwierdziło obecność narkotyku w jego organiźmie.

Zgodnie z Kodeksem karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo jeśli badanie krwi ostatecznie potwierdzi obecność narkotyku w organizmie 22-latka, odpowie on również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem jego działania.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków