ZBLIŻA SIĘ ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ZBLIŻA SIĘ ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH

Data publikacji 15.11.2019

W najbliższą niedzielę (17.11.19) obchodzony będzie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od 2005 roku dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej, wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach.

Corocznie na świecie ponad 1,2 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. Dbając o bezpieczeństwo oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Obchody te stanowią jednocześnie okazję, aby po raz kolejny zwrócić uwagę użytkowników ruchu na to, że warto być rozsądnym i pamiętać o obowiązujących przepisach, gdyż  bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od nas samych. Dlatego też w najbliższą niedzielę (17.11.19) chełmińscy policjanci włączą się w obchody tego szczególnego dnia. W ramach przedsięwzięcia mundurowi przeprowadzą działania zmierzające do zwiększenia świadomości uczestników ruchu, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia liczby kolizji i wypadków.

Pamiętając o ofiarach wypadków komunikacyjnych, chełmińscy policjanci już wczoraj (14.11.19) rozmawiali z uczniami jednej z miejscowych szkół. Poza przekazem jaki niesie za sobą Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, mundurowi poruszyli temat prawidłowych postaw i zachowań, przypominając o tym jak istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma korzystanie z elementów odblaskowych. Funkcjonariusze uświadamiali uczniów, że każdy uczestnik ruchu ma wpływ na stopień występujących zagrożeń.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • policjant rozmawia z uczniami o bezpieczeństwie
  • policjant rozmawia z uczniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym