APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DROGACH - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DROGACH

Data publikacji 29.11.2019

Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu i silny wiatr to typowe symptomy jesieni. Czas ten wymaga, aby uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną ostrożność. Wczoraj (28.11.19) na terenie powiatu chełmińskiego doszło do trzech kolizji, apelujemy o ostrożność

Jesienny czas charakteryzuje się trudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Opady deszczu, mgły i zalegające na jezdni liście sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Dlatego okres ten wymaga zarówno od pieszych jak i kierujących szczególnej ostrożności.

Wczoraj (28.11.19) na terenie powiatu chełmińskiego doszło do trzech kolizji. Przed godz. 09.00 dyżurny miejscowej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że na drodze W-548 w Krusinie doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń policjantów, którzy udali się na miejsce wynikało, że 31-letnia mieszkanka powiatu chełmińskiego jadąca audi, podczas wykonywania manewru wyprzedzania doprowadziła do zderzenia ze scanią. Natomiast około godz. 11.00 na ul. Skłodowskiej w Chełmnie, 59-latek jadący osobowym volkswagenem nie zachował szczególnej ostrożności podczas cofania w wyniku czego doprowadził do zderzenia z seatem. Tego samego dnia, przed godz. 17.00 na ul. Wodnej w Chełmnie, 20-letni kierujący audi nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego marki Ford i uderzył w jego tył.  Za popełnione wykroczenia wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i jazdę dostosowaną do trudniejszych warunków atmosferycznych. Również pieszych prosimy o rozsądek i zwiększoną uwagę.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków