KOLEJNI KIERUJĄCY PONIEŚLI KONSEKWENCJE JAZDY POD WPŁYWEM ALKOHOLU - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KOLEJNI KIERUJĄCY PONIEŚLI KONSEKWENCJE JAZDY POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 02.12.2019

W miniony weekend, chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa. Apelujemy o rozwagę i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

W sobotę (30.11.2019) około godz. 15.30 w Nowych Dobrach, policjanci miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli rowerzystę, którym okazał się 41-letni mężczyzna. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego jest pijany – wynik 2,68 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia około godz. 19.00 w Raciniewie w ręce mundurowych wpadł 35-letni rowerzysta. Mężczyzna miał w organiźmie 3,19 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenia kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami karnymi. Kolejnego uczestnika ruchu drogowego, który zbagatelizował obowiązujące przepisy, policjanci skontrolowali w niedzielę (01.12.19) po godz. 18.00 w Brukach Unisławskich. Sprawdzany motorowerzysta wydmuchał 1,05  promila. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Kierujący, którzy poruszają się po drogach pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych osób. Apelujemy o rozwagę i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków