MŁODZIEŻ ODWIEDZIŁA CHEŁMIŃSKICH POLICJANTÓW - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

MŁODZIEŻ ODWIEDZIŁA CHEŁMIŃSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 03.12.2019

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie, odwiedzili miejscową jednostkę. Głównym celem spotkania było przybliżenie młodzieży specyfiki służby oraz przedstawienie warunków, które musi spełniać kandydat chcący wstąpić w policyjne szeregi.

Wczoraj (02.12.2019) młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie, odwiedziła miejscową jednostkę. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję od środka zobaczyć jak wygląda praca policjanta i zaznajomić się ze specyfiką służby. W związku z tym, że Ci młodzi ludzie w niedalekiej przyszłości staną przed życiowymi wyborami, został poruszony również temat rekrutacji oraz warunków jakie musi spełniać kandydat chcący trafić w policyjne szeregi.

Podczas pogadanki, która odbyła się w ramach spotkania, uczestnicy z zainteresowaniem słuchali funkcjonariuszki, która opowiadała o specyfice policyjnej służby. Mundurowa zaznaczała, że zajęcie to wymaga zaangażowania i poświęcenia lecz mimo to daje ogromną satysfakcję i możliwość niesienia pomocy innym w różnych życiowych sytuacjach.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • Policjantka opowiada młodzieży o służbie w policji
  • policjantka rozmawia z młodzieżą i opowiada o zawodzie policjanta