NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA KRZYWDĘ OSÓB BEZDOMNYCH - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA KRZYWDĘ OSÓB BEZDOMNYCH

Data publikacji 04.12.2019

W okresie jesienno-zimowym, chełmińscy policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne. Coraz niższe temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, którzy nie mają dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować życie.

Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie dla osób bezdomnych, które są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Dlatego też w okresie jesienno-zimowym, chełmińscy policjanci prowadzą wzmożone działaniach ukierunkowanych na bezpieczeństwo ludzi bezdomnych, nieporadnych życiowo i często samotnych.  Mundurowi sprawdzają miejsca, w których osoby te mogą próbować schronić się przed mrozem, a w przypadku ich napotkania oferują pomoc.

Przykład tego, że ludzie bez dachu nad głową nie są pozostawiani samym sobie, może stanowić sytuacja zaistniała pod koniec listopada w Unisławiu, gdzie policjanci zauważyli mężczyznę, który gestem ręki przywoływał ich do siebie. Podczas rozmowy okazało się, że 28-latek wołał funkcjonariuszy ponieważ był bez dachu nad głową i szukał miejsca, w którym mógłby spędzić mroźną noc. Dzięki pomocy mundurowych mężczyzna trafił do ośrodka dla osób bezdomnych, gdzie w godnych warunkach mógł się ogrzać i odpocząć.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu chełmińskiego, aby nie byli obojętni na cierpienie osób, których życie i zdrowie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Pamiętajmy o tym, że jeden telefon może uratować życie.

Informacje dotyczące przebywania osób bezdomnych można przekazywać dzwoniąc na numer alarmowy 112, lub bezpośrednio do dyżurnego chełmińskiej jednostki tel. (56) 677-42-21. Zgłoszenia można również dokonać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaznaczając miejsce przebywania osób bez dachu nad głową.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków