ZARZUT ZA PODPALENIE - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ZARZUT ZA PODPALENIE

Data publikacji 26.06.2020

Chełmińscy policjanci zatrzymali 24-latka, który doprowadził do pożaru stogu słomy w Osnowie. Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 50 tyś. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W środę (24.06.2020) około godz. 18.00 dyżurny miejscowej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze stogu słomy w Osnowie. Z uzyskanych informacji wynikało również, że podpalenia mogła dokonać grupka młodych osób poruszających się w kierunku Chełmna. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy na ul. Żurawiej  zauważyli 3 młodych mężczyzn, których zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Osoby te na widok radiowozu zeszły z chodnika na przydrożne pole i zaczęły się oddalać. Po chwili zostały jednak zatrzymane. Mundurowi ustalili  że nerwowe zachowanie spowodowane było tym, że jeden z mężczyzn „dla zabawy” podpalił pobliski stóg, powodując tym straty na kwotę nie mniejszą niż 50 tyś zł.

Zatrzymany 24-latek, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w związku z tym, że  mieszkaniec Chełmna już wcześniej karany był za podobne czyny, sąd może zastosować wobec niego surowszą karę.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • policjant trzymający zatrzymanego mężczyznę