ROWERZYŚCI UKARANI ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ROWERZYŚCI UKARANI ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 21.07.2020

Wczoraj (20.07.2020) chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Pamiętajmy o tym, że kierujący poruszający się po drogach pod wpływem alkoholu, stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj (20.07.2020) chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Około godz. 10.00 w Podwiesku, funkcjonariusze miejscowej „drogówki” zatrzymali do kontroli 26-letniego mężczyznę, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Natomiast przed godz. 12.00 w Borównie w ręce mundurowych wpadł 37-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało 0,84 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenia, kierujący jednośladami zostali ukarani mandatami karnymi.

Pomimo wielu policyjnych działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu, w dalszym ciągu zdarzają się osoby ignorujące obowiązujące przepisy. Kierujący poruszający się po drogach pod wpływem alkoholu, stanowią śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków