ZATRZYMANY DZIĘKI CZUJNOŚCI POLICJANTÓW - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ZATRZYMANY DZIĘKI CZUJNOŚCI POLICJANTÓW

Data publikacji 24.09.2020

Do 3 lat więzienia grozi 38-latkowi, który posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto sąd wydał wobec niego, nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki czujności miejscowych policjantów, mężczyzna ten nie uniknie odpowiedzialności.

Wczoraj (23.09.2020) po godzinie 12.00 na ulicy Rynek w Chełmnie, miejscowi policjanci zauważyli i zatrzymali mężczyznę, wobec którego Sąd Rejonowy w Chełmnie wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto podczas dalszych czynności mundurowi ustalili, że rozpoznany przez nich 38-latek, posiada przy sobie woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania niedozwolonych środków i zgodnie z  wcześniejszym postanowieniem sądu trafił za kratki, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.