BEZPIECZNE ŚWIĘTA I SYLWESTER - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

BEZPIECZNE ŚWIĘTA I SYLWESTER

Data publikacji 23.12.2020

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Sylwester. To czas w którym szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Rozsądek i rozwaga pomogą nam uniknąć niepożądanych sytuacji.

Święta to czas podczas którego szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Chcąc uniknąć niepożądanych sytuacji pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. W okresie świątecznym wielu z nas decyduje się na kilkudniowe wyjazdy z domu. Warto więc pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swoich mieszkań i domów. Zwróćmy uwagę na to aby okna i drzwi były pozamykane. Warto też poprosić zaufaną osobę o doglądanie naszego dobytku. Przestrzegajmy również przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Pośpiech nie idzie w parze z bezpieczeństwem. Zdecydowane większe natężenie ruchu wymaga od nas skupienia, rozsądku i rozwagi. Podróżując autem zróbmy wszystko aby szczęśliwie dojechać do celu. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu i pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów drogowych. Natomiast robią zakupy przedświąteczne pamiętajmy o tym, aby właściwie zadbać o rzeczy osobiste, torebki, saszetki, uważając na tzw. „sztuczny tłum”.

Policjanci apelują także o rozwagę przy używaniu petard i fajerwerków. Funkcjonariusze przypominają, że są to materiały wybuchowe. Niewłaściwe posługiwanie się nimi prowadzi do wielu wypadków. Apelujemy zatem o szczególną rozwagę i ostrożność!

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci przypominają podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas korzystania z wyrobów pirotechnicznych. Zakupu fajerwerków należy dokonywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Wszystkie wyroby dopuszczone do sprzedaży powinny posiadać instrukcję użytkowania określającą zasady bezpiecznego obchodzenia się z tymi przedmiotami. Wyroby pirotechniczne mogą być sprzedawane tylko osobom pełnoletnim.

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, rozwaga i rozsądek z pewnością przyczynią się do tego, że nasze Święta i Sylwester miną w spokojnej atmosferze pełnej relaksu i rodzinnego ciepła.