Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych

Data publikacji 17.09.2018

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wypadków w których śmierć ponosi wiele osób. Policja wraz z innymi instytucjami krajowymi oraz innymi organizacjami międzynarodowymi prowadzi działania w celu podniesienia stanu bezpieczeństwa na drogach.

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie prowadzona druga edycja akcji pod nazwą „EDWARD", która zaplanowana została na dzień 19.09.2018r. Celem działań „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych” jest dążenie do zminimalizowania liczby wypadków śmiertelnych do zera i tym samym poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Podobnie jak w ubiegłym roku chełmińscy policjanci aktywnie włączają się do realizacji projektu, poprzez zwiększenie liczby kontroli uczestników ruchu drogowego, wzmożone kontrole prędkości oraz poprzez prowadzenie działań profilaktyczno-edukacyjnych ze społeczeństwem. Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL zamieściła pod linkiem https://projectedward.eu/pl/ film z polskimi napisami. Na stronie umieszczone zostaną również relacje z przeprowadzonych działań. Warto również dodać, że akcja przeprowadzona zostanie we wszystkich europejskich krajach i koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków