BEZPIECZNE FERIE W POWIECIE CHEŁMIŃSKIM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

BEZPIECZNE FERIE W POWIECIE CHEŁMIŃSKIM

Data publikacji 10.01.2019

Już niedługo w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych chełmińscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Warto pamiętać o możliwości przeprowadzenia kontroli autokaru przed planowanym wyjazdem.

W okresie od 14 do 27 stycznia 2019r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczną się ferie zimowe. To czas, który wiąże się z licznymi wyjazdami dzieci i młodzieży.  Wzorem lat ubiegłych, chełmińscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób udających się na zorganizowane kolonie i zimowiska oraz tych, które postanowiły odpocząć w miejscu zamieszkania. Na chwile obecną mundurowi biorą udział w działaniach pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, których adresatami są głównie kierujący oraz pasażerowie uczestniczący w wyjazdach na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze uczestniczący w akcji szczególną uwagę zwracają na stan techniczny kontrolowanych pojazdów, zabezpieczenie przewożonego sprzętu, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików oraz dostosowanie prędkości do warunków drogowych.

Przypominamy organizatorom wycieczek, rodzicom i innym zainteresowanym o możliwości przeprowadzenia kontroli autokaru, przed planowanym wyjazdem. Sprawdzenia stanu technicznego oraz stanu trzeźwości kierowców dokonają policjanci chełmińskiej drogówki w wyznaczonym do tego miejscu tj. Chełmno ul. Dworcowa (rampa PKS).

Wnioski o przeprowadzenie  kontroli, należy kierować na adres Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, ul. Świętojerska 5 lub e-mailem na adres: komendant-chelmno@bg.policja.gov.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości, informacji udzieli dyżurny jednostki pod numerem tel. (56) 677-42.21.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków