CHEŁMIŃSCY POLICJANCI WYRÓŻNIENI W KONKURSKIE SŁUŻBY KRYMINALNEJ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

CHEŁMIŃSCY POLICJANCI WYRÓŻNIENI W KONKURSKIE SŁUŻBY KRYMINALNEJ

Data publikacji 09.05.2019

Chełmińscy funkcjonariusze zajęli II miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. Mundurowi wyróżnili się wiedzą i umiejętności.

W dniach 6-8 maja 2019 r. w  Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się V wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”. W zmaganiach o tytuł najlepszych funkcjonariuszy pionu kryminalnego rywalizowało 18 czteroosobowych drużyn. W skład każdej ze startujących grup wchodzili policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego, operacyjnego, techniki kryminalistycznej oraz funkcjonariusze sprawujący nadzór.

Konkurs został podzielony na kilka etapów, w ramach których mundurowi zmierzyli się w konkurencjach takich jak: udzielanie pierwszej pomocy, strzelania wymagającego nie tylko celnego oka, ale i bardzo dobrej kondycji fizycznej, testu wiedzy ogólnej, czy też rozwiązania kazusu, w którym to musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością przepisów karnych oraz wybranych przepisów wewnętrznych.

Ponadto funkcjonariusze, brali udział w konkurencji zorganizowanej w terenie, gdzie podczas oględzin zmierzyli się z zadaniem wymagającym dużej koncentracji, prawidłowej organizacji pracy oraz wykazaniem się wiedzą podczas podejmowania czynności na miejscu przestępstwa.

Podczas przedsięwzięcia chełmińscy kryminalni wyróżnili się umiejętnościami i posiadaną wiedzą, co potwierdził fakt, zajęcia przez nich II miejsca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Publikacja: Dorota Lewków