WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ

Data publikacji 13.05.2019

Wczoraj (12.05) na drodze krajowej nr 55 w miejscowości Wabcz doszło do tragicznego wypadku drogowego. 66-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Wczoraj (12.05) po godz.14.00, dyżurny chełmińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 55 w Wabczu. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że 46-letni kierujący peugeotem 307 na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 66-letnia pasażerka, a dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do pobliskich szpitali.

Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków wypadku. Śledztwo prowadzone w tej sprawie wyjaśni okoliczności i przyczyny zdarzenia.

W związku z dużą ilością zdarzeń drogowych apelujemy do kierowców o rozwagę i rozsądek. Pamiętajmy o tym, że podczas opadów deszczu zmniejsza się widoczność a zalegająca na jezdni woda znacznie wydłuża drogę hamowania. Warto też zwolnić aby bezpiecznie dojechać do celu.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków