APELUJEMY O ROZWAGĘ - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

APELUJEMY O ROZWAGĘ

Data publikacji 14.05.2019

Na drogach zauważalny jest wzmożony ruch jednośladów. Wsiadając na motocykl warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Robi się coraz cieplej, a co za tym idzie wzmaga się ruch jednośladów. Wsiadając na swoje „dwa kółka” należy pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych użytkowników dróg. Każdego roku policjanci odnotowują zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów, którzy często zapominają, że w zderzeniu z samochodem narażeni są na znacznie większe niebezpieczeństwo. Poza stosowaniem się do przepisów ruchu drogowego, istotne jest też to, aby odpowiednio zadbać o właściwe przygotowanie pojazdu do sezonu. Warto też wyposażyć się w odpowiedni strój. Niezbędny jest oczywiście kask, bez którego jazda motocyklem jest niedopuszczalna.

Działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzona jest akcja edukacyjno-profilaktyczna pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Działania skierowane są głównie do użytkowników rowerów, motorowerów oraz motocykli i mają na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, rozwagę oraz o przestrzeganie przepisów.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków