KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 03.06.2019

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mimo policyjnych kontroli i licznych działań na drogach nadal zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W piątek (31.05) przed godz. 19.00 na drodze krajowej 55 w Paparzynie, funkcjonariusze chełmińskiej drogówki zatrzymali do kontroli chevroleta, którym kierował 40-letni mężczyzna. Podczas sprawdzenia mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu z ust. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,84 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia (01.06) przed godz. 02.00 w Grubnie w ręce mundurowych wpadł 47-letni kierujący renault clio, który wydmuchał 1,51 promila. Natomiast w dniu wczorajszym (02.06) o godz. 20.00 w Nowych Dobrach policjanci skontrolowali 20-letniego kierującego volkswagenem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało 0,39 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy poniosą konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi areszt lub grzywna.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków