AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO

Data publikacji 04.06.2019

Od ubiegłego roku chełmiński policjant pracował nad projektem gry planszowej „Akademia Bezpieczeństwa Drogowego”. Celem pomysłowego mundurowego było połączenie zabawy z edukacją a co za tym idzie wykorzystanie zabawy jako formę nauki przepisów.

Od ubiegłego roku w czasie wolnym od służby mł. asp. Łukasz Tomaszewski z chełmińskiej jednostki wraz z jedną z toruńskich firm, pracował nad projektem gry planszowej „Akademia Bezpieczeństwa Drogowego”. Celem funkcjonariusza było stworzenie narzędzia, dzięki któremu możliwe będzie połączenie zabawy z edukacją nie tylko w placówkach szkoleniowych, ale również podczas spotkań towarzyskich i rodzinnych. Korzystanie z gry gwarantuje poszerzenie i utrwalenie wiedzy w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego wśród osób w każdym wieku.

„Akademia Bezpieczeństwa Drogowego” cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. Rozdawana jest przez mundurowych podczas spotkań w chełmińskich placówkach szkolno-wychowawczych. Sprawdza się jako narzędzie profilaktyczne wpływające na wzrost świadomości graczy a co za tym idzie na poprawę ich bezpieczeństwa.

Jednocześnie w zabawie może brać udział 4 graczy, którzy przesuwają pionek zgodnie z liczbą oczek wyrzuconych na kostce a później postępują zgodnie z opisem znajdującym się na polu. Gracze uzyskują punkty dodatnie i ujemne w zamian za udzielanie odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wygrywa osoba, która trzykrotnie okrąży plansze i zdobędzie największą ilość punktów. Dodatkowym elementem, który wzbudza zainteresowanie jest kolorowe i estetyczne wykonanie planszy oraz pudełka.

mł. asp. Łukaszowi Tomaszewskiemu gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

Życzymy dalszych sukcesów.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • Gra edukacyjna Akademia Bezpiecxzeństwa Drogowego
  • policjantka z chłopcem, który otrzymał grę edukacyjną
  • policjantka opowiada chłopcom o grze edukacyjnej
  • policjantka wraz z dziećmi na festynie z okazji Dnia Dziecka