„BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE CIAŁO” - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

„BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE CIAŁO”

Data publikacji 19.06.2019

Od dzisiaj (19.06.19) chełmińscy policjanci uczestniczą w działaniach „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Akcja prowadzona jest w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i potrwa aż do niedzieli. Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami.

Zbliża się kolejny długi weekend. Wiąże się to z licznymi wyjazdami a co za tym idzie ze wzmożonym ruchem na drogach. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, policjanci od dziś (19.06.19) uczestniczą w działaniach „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Akcja potrwa do niedzieli i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze szczególną uwagę skupią na wykroczeniach niebezpiecznych takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Będą również eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Ponadto mundurowi nie zapomną o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, zwracając uwagę na wykroczenia popełniane przez i wobec pieszych.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków