Wiadomości

KOLEJNE MIEJSCA NIEBEZPIECZNE WYELIMINOWANE DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 03.07.2019

Dzięki informacjom nanoszonym na KMZB przez mieszkańców Chełmna, koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa doprowadził do poprawy infrastruktury drogowej na dwóch chełmińskich skrzyżowaniach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc, które według nich są najbardziej zagrożone i wymagają interwencji Policji. W ostatnim czasie na aplikacji wielokrotnie pojawiały się informacje, z których wynikało, że na dwóch chełmińskich skrzyżowaniach jest niewłaściwa infrastruktura drogowa, co może stanowić zagrożenie dla kierujących oraz pieszych. Rozwiązaniem tego problemu zajął się koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mł.asp. Łukasz Tomaszewski, który nawiązał kontakt z Urzędem Miasta Chełmna opisując zgłaszane przez mieszkańców problemy. W wyniku wspólnych ustaleń na skrzyżowaniu ulicy Szosa Grudziądzka, Łunawska, Dworcowa oraz Biskupia, Danielewskiego, Jastrzębskiego pojawiło się dodatkowe pionowe oznakowanie, które znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która powstała by ułatwić kontakt społeczeństwa z Policją. Pozwala ona każdej osobie przekazać informacje o różnego rodzaju przestępstwach i wykroczeniach. Należy korzystać z niej odpowiedzialnie, gdyż każde naniesione zagrożenie skutkuje odpowiednią reakcją. Pamiętajmy również o tym, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • nowe oznakowanie pionowe na chełmińskim skrzyżowaniu
  • nowe oznakowanie pionowe na chełmińskim skrzyżowaniu
  • nowe oznakowanie pionowe na chełmińskim skrzyżowaniu
  • nowe oznakowanie pionowe na chełmińskim skrzyżowaniu