KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU, ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

KIEROWALI POD WPŁYWEM ALKOHOLU, ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Data publikacji 08.07.2019

Chełmińscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W sobotę (05.07) przed godz. 12.00 w Szymbornie, policjanci chełmińskiej drogówki  zatrzymali do kontroli motorower marki Romet. Podczas sprawdzenia funkcjonariusze wyczuli z ust kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 53-letni mężczyzna jest pijany – wynik 0,67 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w sobotę (06.07) po północy na ul. Gen Jastrzębskiego w Chełmnie, funkcjonariusze miejscowej patrolówki zatrzymali 19-letniego kierującego motorowerem peugeot. Okazało się, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego jest nietrzeźwy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało 0,29 promila alkoholu w organizmie.

Za popełnione czyny obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za wykroczenie polegające na kierowaniu w stanie po użyciu alkoholu przewidziana jest kara aresztu lub grzywny. 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków