ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW CHWILĘ PO KRADZIEŻY - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW CHWILĘ PO KRADZIEŻY

Data publikacji 09.07.2019

Dzięki szybkiej reakcji chełmińskich policjantów, zatrzymany został 19-latek, który dokonał kradzieży w jednym z miejscowych dyskontów spożywczych. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (08.07) około godz. 09.30 na ul. Hallera w Chełmnie policjanci miejscowej "patrolówki" zauważyli mężczyznę z kartonem w dłoniach, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze widząc co się dzieje, bez chwili namysłu ruszyli za nim w pościg. Na nic się zdała próba uniknięcia odpowiedzialności. Uciekinier został zatrzymany po przebiegnięciu kilkuset metrów. W rozmowie z policjantami młody mężczyzna przyznał się, że chwilę wcześniej ukradł czekolady z jednego z dyskontów spożywczych. Po uzyskaniu tej informacji mundurowi udali się do pobliskiego sklepu, w którym potwierdzili ten fakt.  W rozmowie z pracownikami funkcjonariusze ustalili, że 19-latek ukradł 29 czekolad, powodując straty na kwotę ponad 700 zł.

Odzyskany łup powrócił  na sklepowe półki.

19-latek, który w chwili zatrzymania wydmuchał prawie 2 promile alkoholu noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut kradzieży. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • policjanci wykonujący czynności z zatrzymanym