SPOTKANIE CHEŁMIŃSKICH POLICJANTEK Z DZIEĆMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

SPOTKANIE CHEŁMIŃSKICH POLICJANTEK Z DZIEĆMI

Data publikacji 12.07.2019

Policjantki z miejscowej komendy, odwiedziły dzieci spędzające wakacyjny czas na półkoloniach. Głównym celem spotkania było upowszechnianie wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Ponadto poruszone zostały tematy bezpieczeństwa na drodze oraz podczas trwających wakacji.

Dzisiaj (12.07) policjantki z miejscowej komendy przeprowadziły pogadankę edukacyjno-profilaktyczną z uczestnikami półkolonii, zorganizowanych przez Młodzieżowy Chełmiński KIub Koszykówki. Głównym celem spotkania było upowszechnienie wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Funkcjonariuszki upominały, że dopalacze i narkotyki to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Mówiąc o tym nawiązały do akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło przewodnie brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Podczas spotkania nie zabrakło także tematów związanych z bezpieczeństwem na drodze oraz podczas trwających wakacji.

W zajęciach udział wzięło kilkadziesiąt osób, które z zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji. Uczestnikom rozdane zostały ulotki dotyczące kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Natomiast w celu połączenia edukacji z nauką na ręce opiekuna grupy trafiła gra planszowa „Akademia Bezpieczeństwa Drogowego”.

 

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: asp. Dorota Lewków
  • policjantka rozmawia z dziećmi na półkoloniach
  • uczestnicy półkoloni biorący udział w pogadance
  • policjantka rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie
  • policjantka daje dzieciom ulotki dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz dopalaczy