ROWERZYSTA Z NARKOTYKAMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

ROWERZYSTA Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 05.08.2019

Wczoraj (04.08) chełmińscy policjanci podjęli interwencję wobec 49-latka jadącego rowerem. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Za posiadanie środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, rowerzysta odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (04.08) po północy na ul. Jastrzębskiego w Chełmnie, policjanci miejscowej „patrolówki” zauważyli rowerzystę, który na ich widok zjechał z jezdni i zaczął zachowywać się nerwowo. Podczas sprawdzenia okazało się, że 49-latek posiadał przy sobie woreczek z suszem roślinnym koloru zielonego. Wstępne policyjne testy wykazały, że jest to marihuana.

Ponadto w związku ze swoim nienaturalnym zachowaniem rowerzysta został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie przeprowadzone badanie moczu wykazało obecność środków odurzających w organiźmie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, mieszkaniec Chełmna usłyszał zarzut posiadania zakazanych środków. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi do 3 lat pozbawienia wolności.Dodatkowo jeśli badanie krwi ostatecznie potwierdzi obecność narkotyków w organiźmie, 49-latek odpowie również za jazdę pod wpływem ich działania.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków