WPADŁ Z NARKOTYKAMI - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

WPADŁ Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 07.08.2019

Policjanci miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego vw, który przewoził narkotyki. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał już zarzut posiadania niedozwolonych środków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (06.08) po godz. 08.00 w Podwiesku, policjanci z miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Podczas rozmowy z kierowcą szczególną uwagę mundurowych zwróciło jego nerwowe zachowanie. Po chwili wszystko było jasne. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielono-brązowego oraz woreczek i 3 foliowe zawiniątka z proszkiem koloru białego. Wstępne policyjne testy wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i marihuana.

Ponadto w związku ze swoim nadpobudliwym zachowaniem, kierowca został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie przeprowadzone badanie moczu, potwierdziło obecność środków narkotycznych w organiźmie.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i psychotropowych wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeśli badanie krwi ostatecznie potwierdzi obecność narkotyków w organizmie, 33-latek odpowie także za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem ich działania.

To jednak nie koniec problemów mieszkańca Chełmna. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jechał autem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za przestępstwo to grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Lewków
Publikacja: Dorota Lewków
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów podczas kontroli drogowej